Haber Arşivi

Canbulatoğlu Çerkez Ekrem Bey'in adı parkta yaşatılacak

Canbulatoğlu Çerkez Ekrem Bey'in adı parkta yaşatılacak

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Milli Mücadele kahramanlarından Canbulatoğlu Çerkez Ekrem Bey'in isminin Ondokuz Mayıs Mahallesi'ndeki parka verileceğini bildirdi.

Mahalle muhtarları ile Gar Park'taki düzenleme çalışmalarını inceleyen Sarıcaoğlu, Milli Mücadele çalışmalarını başlatmak üzere Samsun'dan İç Anadolu'ya geçerken Kavak ilçesine uğrayan Mustafa Kemal Atatürk'ün Kavaklılar yanında Bükçeğiz köyünden Canbulatoğlu Çerkez Ekrem Bey'in büyük desteği ile karşılaştığını söyledi.

Atatürk'e destek veren Canbulatoğlu Ekrem Bey'in isminin tarihe gömülmesinin mümkün olmadığını ifade eden Sarıcaoğlu, "Ondokuz Mayıs Mahallesi'nde yapılan Gar Parkı'nı yeniden düzenleme çalışmalarına başladık. Çerkez Ekrem Bey'in ismini bu parka vereceğiz" dedi.

Düzenleme çalışmaları devam eden parkın gelecek yıl faaliyete geçirilmesi planlanıyor.

Kaynak : AA


 554,    Haber

Yorum yapın

Cerkesya.Org

Cerkesya.org Çerkesler ve Kafkasya hakkında güncel haberler, Çerkes Kültürü ile ilgili her türlü görsel ve yazılı materyallerin bir arada bulunduğu, Çerkes Kültürünü gelecek nesillere aktarmayı amaç edinmiş hiç bir kurum ve kuruluşla bağı olmayan sadece Kuzey Kafkasya Halklarına taraf bir portaldır.