Haber Arşivi

Ankara Çerkes Derneği dans ve müzik dolu bir yıl sonu etkinliği düzenledi. Ankara Çerkes Derneği dans ve müzik dolu bir yıl sonu etkinliği düzenledi.

Nazım Hikmet’te Çerkes gecesi

Ankara Çerkes Derneği dans ve müzik dolu bir yıl sonu etkinliği düzenledi. Yenimahalle Belediyesi’nin desteğiyle Nazım Hikmet Kültür, Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen gecede Ankaralılar unutulmaz dans ve müzik şöleni yaşadı.

 

Elbruz Halk Dansları Topluluğu, Elbruz çocuklar ve minikler ile Kazbek Halk Dansları Topluluğu izleyenleri büyüledi. Badin Müzik Grubu yeni parçalarını seslendirirken, Nefin Fotoğraf Kulübü’nün portre fotoğraf sergisi ise beğeni kazandı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğini yaptığı geceye kendisi de Çerkes olan eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav, eski CHP Milletvekili Hakkı Süha Okay ile Başkent’te yaşayan Çerkesler katıldı.

 

HAYALİNİZİ PAYLAŞIYORUM

Kafkasya’nın bir gün tam bağımsız olması hayalini bende sizlerle birlikte paylaşıyorum” diyen Başkan Yaşar, şunları söyledi: “Sürgünler sonrası Türkiye’ye göç eden yarım milyon Çerkes halkı öz vatanlarının hasretini çekmişler ancak kalplerinin yarısını da Türkiye’ye ayırmışlardır. Kendi öz vatanlarına bağlı oldukları kadar, Türkiye Cumhuriyeti’ne, Atatürk ilke ve devrimlerine de sahip çıkmışlardır. Sizlerle olmaktan gurur ve onur duyuyorum” dedi.

 

KAMA HEDİYE ETTİ

Çayyolu Yaşamkent’te Ankara Çerkes Derneği’ne tahsis edilen parkın onaylandığı müjdesini veren Yaşar “Hep birlikte orada Çerkes kültürünü ve yemeklerini yaşatacağız” diye konuştu. Ankara Çerkes Derneği Başkanı Yinal Kozok, gecede Yaşar’a Çerkes Kaması hediye etti.

 

DANSLAR BÜYÜLEDİ

Elbruz Halk Dansları Topluluğu, Elbruz çocuklar ve minikler ile Kazbek Halk Dansları Topluluğu izleyenleri büyüledi. Badin Müzik Grubu yeni parçalarını seslendirirken, Nefin Fotoğraf Kulübü’nün portre fotoğraf sergisi ise beğeni kazandı.

 

Kaynak: Hürriyet


 647,    Haber

Yorum yapın

Cerkesya.Org

Cerkesya.org Çerkesler ve Kafkasya hakkında güncel haberler, Çerkes Kültürü ile ilgili her türlü görsel ve yazılı materyallerin bir arada bulunduğu, Çerkes Kültürünü gelecek nesillere aktarmayı amaç edinmiş hiç bir kurum ve kuruluşla bağı olmayan sadece Kuzey Kafkasya Halklarına taraf bir portaldır.