Duyurular

Soçi Olimpiyatları İçin Basın Açıklaması Yapılacak

2014 Soçi Olimpiyatlarına artık sayılı günler kalmıştır. Bildiğiniz üzere Olimpiyat Ateşi, olimpik oyunların sembollerinden biridir. Oyunlar süresince yanmaya devam eder ve olimpiyat köyünü aydınlatır.

Kafkas Dernekleri Federasyonu, 56 derneğimizin yöneticileri ile birlikte, 1 Şubat 2014 Cumartesi günü saat 12:00'de Rusya Federasyonu Büyükelçiliği önünde "Çerkesler Olimpiyat Ateşini Söndürdü” olarak adlandırdığımız kitlesel katılımlı bir eylem yapacağız.

Bu eylemde;
* Basın açıklaması ile kamuoyuna Soçi'yi bizim penceremizden anlatacak ve Çerkes halklarının taleplerini bir kez daha dile getireceğiz,
* Bugüne kadar haklı taleplerimiz yerine getirilmediği için, simgesel olarak, “2014 Soçi Olimpiyat Ateşini" söndüreceğiz ve dilek balonları uçuracağız,
* Ve kamuoyuna, Çerkes halklarının talepleri yerine getirildiği gün, "Bu ateş küllerinden doğacaktır" sözünü vereceğiz.

Tüm halkımızı, kurum-kuruluşlarımızı ve Çerkes dostlarını yanımızda olmaya davet ediyoruz...

SOÇİ OLİMPİYATLARI BASIN AÇIKLAMASI

01 ŞUBAT 2014
SAAT: 12.00
YER: RF BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜ
ANKARA

KAFKAS DERNEKLERİ FEDERASYONU


 491,    Duyuru

Yorum yapın

Cerkesya.Org

Cerkesya.org Çerkesler ve Kafkasya hakkında güncel haberler, Çerkes Kültürü ile ilgili her türlü görsel ve yazılı materyallerin bir arada bulunduğu, Çerkes Kültürünü gelecek nesillere aktarmayı amaç edinmiş hiç bir kurum ve kuruluşla bağı olmayan sadece Kuzey Kafkasya Halklarına taraf bir portaldır.