Çerkes Hikayeleri–Saweç’as’ın Anlattıkları

Kasım 30, 2018 894

Çerkes Hikayeleri–Saweç’as’ın AnlattıklarıElinizdeki kitap, Lhewsten Yusıf’ın çocukluk yıllarından yaşlılığına kadar, geleneksel Adıge yaşamına ilişkin olarak yaşadığı, tanık olduğu, duyup dinlediği olaylardan, öykülerden oluşmaktadır. Lhewsten Yusıf, bütün bunları, kitabında son derece doğal bir klasik Adıge üslubu içinde anlatmıştır. Çeviride de bu üslup, olabildiğince korunmaya çalışılmıştır.

İnanıyoruz ki, okuyan herkes, kitapta, hem geleneksel Adıge törelerinden ve yaşamından tipik kesitler, hem kendi çocukluğundan tatlı anlar, hem de evrensel erdemlikler içeren ilginç söylem ve davranuışlar bulacaktır.

Kitabın başında yer alan Xhur Kazbek’in değerlendirme ve tanıtma yazısı başlı başına bir sosyal bilim makalesi olmasının yanında, yazarın ve bu kitabın değerini ve önemini açık ve somut bir biçimde ortaya koymaya yetmektedir.

Edebiyatseverlerin büyük bir beğeni ile okuyacağı inancındayız. Fahri Huvaj (Arka kapaktan)

Yazan: Lhewsten Yusıf
Çeviren: Fahri Huvaj
Yayınevi: Kafkas Derneği Yayınları
Basım Yılı: 2003

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Hakkımızda

ÇerkesyaCerkesya.org Çerkesler ve Kafkasya hakkında güncel haberler, Çerkes Kültürü ile ilgili her türlü görsel ve yazılı materyallerin bir arada bulunduğu, Çerkes Kültürünü gelecek nesillere aktarmayı amaç edinmiş hiç bir kurum ve kuruluşla bağı olmayan sadece Kuzey Kafkasya Halklarına taraf bir portaldır.

Çok Okunanlar

Çerkesler Türk mü?

Ara 02, 2018 Rate: 0.00

Abzeh Aile Armaları

Oca 26, 2019 Rate: 0.00

Kabardey Aile Armaları

Oca 25, 2019 Rate: 0.00

Post Gallery