Türkçe-Abazaca Konuşma Kılavuzu ve Sözlük

Aralık 03, 2018 1073

Türkçe-Abazaca Konuşma Kılavuzu ve SözlükAbazaca’nın önemi hem anavatanında hem de onun dışında hiçbir zaman olmadığı kadar arttı. Abazaca, devlet dili statüsü olan bir dildir. Abazaca’nın sürekli artan işlevselliğiyle birlikte bu dile karşı olan ilgi de artıyor... Dışarıda yaşayan Abazaların bağımsızlığını kazanan anavatanlarına dönen kitlesi de artıyor. Dolayısıyla Abazaca bilmek

ve öğrenmek isteyenler de çoğalıyor ve bu çözüm isteyen bir sorun haline geliyor. Bu konuşma kılavuzu, Abaza olsun veya olmasın Abazaca bilmeyen ama öğrenmek isteyen kişilere yardımcı olmak amacıyla hazırlandı.

Bu konuşma kılavuzunda, bilim adamlarının Abazaca bilmeyenlere dil öğretirken edindikleri tecrübelere dayanarak hazırladıkları çalışmalardan yararlanıldı. Bu kılavuzdan yararlananlar, Abazaların vatanının Abhazya ve başkentinin Sohum (Akua) olduğuna dair bilgiler de edinecekler.

Bu konuşma kılavuzu turistler, tercümanlar ve öğrenciler için de yararlı olacaktır. Lüdmila A. Hibba, Filoloji Bilimleri Adayı (Önsözden)

Yazan: Gunda Ankuab (Murat Papşu – Editör)
Yayınevi: Chivi yazıları
Basım Yılı: 2007

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

Hakkımızda

ÇerkesyaCerkesya.org Çerkesler ve Kafkasya hakkında güncel haberler, Çerkes Kültürü ile ilgili her türlü görsel ve yazılı materyallerin bir arada bulunduğu, Çerkes Kültürünü gelecek nesillere aktarmayı amaç edinmiş hiç bir kurum ve kuruluşla bağı olmayan sadece Kuzey Kafkasya Halklarına taraf bir portaldır.

Çok Okunanlar

Çerkesler Türk mü?

Ara 02, 2018 Rate: 0.00

Kabardey Aile Armaları

Oca 25, 2019 Rate: 0.00

Abzeh Aile Armaları

Oca 26, 2019 Rate: 0.00

Post Gallery