Kitap

Abhazca Sesli Kitap Alamıs (Аламыс)

AlamısAbhazca ilk sesli kitap olan «Аламыс» (Alamıs) 8 Aralık Perşembe günü Suhum'da Daur Zantariya Kültür Merkezinde tanıtıldı. Sesli kitap içerisinde Abhaz Ulusunun en ünlü yazarlarından olan Mihail (Mişa) Lakırba'nın popüler 10 öyküsü bulunmaktadır.Abhaz dilinde yayınlanan «Аламыс» (Alamıs) Sesli Kitap 5.000 adet baslıdı.

Suhum Şehri Gençlik ve Spor Komitesi tarafından Kasım 2010'da sesli kitap projesi olarak seçilen «Аламыс» (Alamıs), «Аквафон» şirketi tarafından finanse edilmiştir.

«Аламыс» (Alamıs), Sesli Roman Kitabı, Abhazya Devleti Dram Tiyatrosu sanatçıları Sırbey Sanguliya ve Roman Sabua tarafından seslendirildi. sanatçılara fon müziği olarak halk çalgıları eşliğinde abhaz ulusal müziği eşlik ediyor.


 536,    21  Mar  2014 ,   Kitap

Yorum yapın

Cerkesya.Org

Cerkesya.org Çerkesler ve Kafkasya hakkında güncel haberler, Çerkes Kültürü ile ilgili her türlü görsel ve yazılı materyallerin bir arada bulunduğu, Çerkes Kültürünü gelecek nesillere aktarmayı amaç edinmiş hiç bir kurum ve kuruluşla bağı olmayan sadece Kuzey Kafkasya Halklarına taraf bir portaldır.