Kitap

Çerkes Tarihi "Sözcüklerin Tanıklığında"

Çerkes Tarihi Anadolu`nun kadim kültürlerine ilişkin gerçekler hala sislerle kaplı durumda.Uygarlığın yaratıcılarının kökenleri ve dilleri üzerine yapılan değerlendirmeler de çoğu zaman akıldışı yorumların konusu olabiliyor. Anadolu kültürünün en zengin boyutlarından birini kuşku yok ki Kafkasya kökenli insanlarımız oluşturuyor...Kafkasya kökenli kültürlerin içinde farklı kültürel zenginliklere sahip, Anadolu`nun kadim halklarından biri olan Çerkesler hakkında neler biliyoruz...

 

Çurey, uzun yıllarla tarif edilebilecek bu çalışmasının sonunda "Çerkes Tarihi" ne yeni ekler yapabildim diyor...Tarih yalnızca geçmişin araştırılması olarak görülmemeli, bir yöntem olarak ele alınırsa bu günün araştırılması olarak karşımıza da çıkar. Çurey`in "Çerkes Tarihi"ne katkısı da böyle bir değerlendirme olarak görülmelidir. İşte size en yalın anlatımıyla bir "Çerkes Tarihi".

 

Yazarı: Ali ÇUREY
Yayınevi: Çiviyazıları Yayınevi
Basım Yılı: 2000


 506,    Kitap

Yorum yapın

Cerkesya.Org

Cerkesya.org Çerkesler ve Kafkasya hakkında güncel haberler, Çerkes Kültürü ile ilgili her türlü görsel ve yazılı materyallerin bir arada bulunduğu, Çerkes Kültürünü gelecek nesillere aktarmayı amaç edinmiş hiç bir kurum ve kuruluşla bağı olmayan sadece Kuzey Kafkasya Halklarına taraf bir portaldır.